INTERDYSCYPLINARNE DĄŻENIE DO PIĘKNA

W sobotę (25.02.2017) odbyła się druga konferencja naukowa z cyklu The Essence of Beauty. Na zaproszenie organizatora, firmy MEDIF prowadzącej markę MIS Poland – dystrybutora implantów MIS i najwyższej jakości materiałów do implantologii, do Polski przyjechali światowej sławy specjaliści. Wybitni prelegenci z Austrii, Portugali, Szwajcarii, Włoch oraz Polski debatowali na temat aspektów współpracy interdyscyplinarnej.

Konferencja The Essence of Beauty odbyła się już po raz drugi, ponownie stwarzając okazję do wymiany wiedzy i doświadczeń ze specjalistami z całego świata. Podczas wydarzenia ponad 150 gości miało okazję wysłuchać wielu interesujących wystąpień. Eksperci wygłosili wykłady na temat współpracy interdyscyplinarnej w ujęciu różnych dziedzin medycyny: periodontologii, ortodoncji, reumatologii, laryngologii. Wspólnym mianownikiem wszystkich wystąpień była esencja piękna. „Wykładowcy poprzez swoje nieocenione doświadczenie pokazali, że jedynie holistyczne spojrzenie na pacjenta jest najskuteczniejszą drogą nie tylko do piękna ale przede wszystkim do zdrowia” – mówi Jacek Nitecki, CEO MEDIF.

Uczestnicy konferencji mieli także okazję wziąć udział w warsztatach, które zaczęły się w piątek 24 lutego. Piątkowy warsztat poprowadził znamienity praktyk, Prof. dr Giulio Rasperini, specjalizujący się w periodontologii. Pokazał on uczestnikom nowe techniki oraz koncepcje chirurgii plastycznej w periodontologii. Drugi warsztat poprowadził wybitny wykładowca ze Szwajcarii, Dr Rino Burkhardt. Niemal dwudziestoosobowa grupa lekarzy mogła przekonać się jak ważne w osiągnięciu sukcesu są precyzyjne ruchy ręką w periodontologicznej chirurgii plastycznej.

Całkiem inne spojrzenie na współpracę interdyscyplinarną przedstawiła Krystyna Janda, polska znakomita aktorka filmowa i teatralna, dyrektor artystyczny Teatru „Polonia”, która zakończyła merytoryczną część sobotniej konferencji swoim wystąpieniem, w którym przedstawiła zespołową drogę do sukcesu z perspektywy tworzenia sztuki.

Na zakończenie sobotniego spotkania prelegenci, goście oraz organizatorzy konferencji wzięli udział w Cocktail Party. Podczas nieformalnego spotkania uczestnicy mogli wymienić się wiedzą pozyskaną w ciągu całego dnia oraz w przyjaznej atmosferze zakończyć drugą konferencję The Essence of Beauty.


Zdjęcia z warsztatów Prof. dr Giulio Rasperini

 

Warsztaty Prof. dr Giulio Rasperini Warsztaty Prof. dr Giulio Rasperini Warsztaty Prof. dr Giulio Rasperini Warsztaty Prof. dr Giulio Rasperini

Zdjęcia z warsztatów Dr Rino Burkhardt

 

Warsztaty Rino Burkhardt Warsztaty Rino Burkhardt Warsztaty Rino Burkhardt Warsztaty Rino Burkhardt Warsztaty Rino Burkhardt Warsztaty Rino Burkhardt

Zdjęcia z wykładów

 

TEOB wykłady TEOB wykłady TEOB wykłady TEOB wykłady TEOB wykłady TEOB wykłady TEOB wykłady TEOB wykłady TEOB wykłady TEOB wykłady TEOB wykłady TEOB wykłady

THE ESSENCE OF BEAUTY

to platforma wymiany wiedzy i doświadczeń najbardziej wybitnych wykładowców z całego świata.

Zdjęcie wykładowców 2017

 

Temat konferencji 2017: ASPEKTY LECZENIA INTERDYSCYPLINARNEGO

Już w 2017 roku odbędzie się kolejna z cyklu konferencji THE ESSENCE OF BEAUTY poświęcona tematyce leczenia interdyscyplinarnego.

THE ESSENCE OF BEAUTY to konferencja z nowego cyklu prestiżowych wydarzeń poświęconych trendom i nowoczesnym rozwiązaniom stosowanym w stomatologii, organizowanych przez MIS Poland.

Wydarzenia te, odbywające się raz na dwa lata, stanowią przede wszystkim platformę wymiany wiedzy i doświadczeń najbardziej wybitnych wykładowców z całego świata i stwarzają niepowtarzalną możliwość dyskusji o interdyscyplinarnym leczeniu w połączeniu z warsztatami innowacyjnych technik stosowanych we współczesnej stomatologii.

Konferencja THE ESSENCE OF BEAUTY to dyskusja o leczeniu interdyscyplinarnym w połączeniu z warsztatami innowacyjnych technik stosowanych we współczesnej stomatologii. To elementy, które sprawią, że wspólnie będziemy wyznaczać nowe trendy w tej dziedzinie nauki. Przede wszystkim jednak, konferencja THE ESSENCE OF BEAUTY to możliwość wszechstronnego doskonalenia umiejętności w dążeniu do codziennego przywracania piękna – usatysfakcjonowanego i uśmiechniętego pacjenta.

Zdjęcia z teob 2015

Za udział w konferencji uczestnik otrzyma 5 punktów edukacyjnych.

Za udział w warsztacie uczestnik otrzyma 3 punkty edukacyjne.