Dr n. med. Edyta Biernat-Kałuża, MD, PhDDr n. med. Edyta Biernat-Kałuża

Specjalista reumatolog, lekarz chorób wewnętrznych.

Założycielka pierwszych w Polsce: Centrum Medycyny Żywienia oraz Centrum Medycyny Żywienia i Stylu Życia.

Członek Rad naukowych Fundacji: „ Wiemy co jemy”, „Alabaster” i „Multis Multum”.

Członek: PTR - Polskiego Towarzystwa Reumatologicznego oraz członek założyciel PTTS - Polskiego Towarzystwa Traumatologii Sportowej; jeden z dwóch polskich członków ACR- American College of Rheumatology- Amerykańskiego Kolegium Reumatologicznego.

Jedyny przedstawiciel Polski w powstałej w 2015 r. światowej grupie G-CAN - Gout, Hyperuricemia and Crystal-Associated Disease Network.

Od 3 lat jedyny europejski uczestnik Konferencji nt. Medycyny Prewencyjnej i Integracyjnej organizowanej przez Cleveland Clinic.

Pomysłodawczyni i przewodnicząca Komitetów Naukowego i Organizacyjnego I–szej Ogólnopolskiej Konferencji Medycyny Prewencyjnej i Spersonalizowanej, która odbyła się w Warszawie w kwietniu 2016 r. pod patronatem m.in. Ministra Zdrowia, Prezesa NRL i Rektora WUM, a była adresowana zarówno do profesjonalistów medycznych - głównie lekarzy, jak i otwartej publiczności.

Redaktor medyczny książek popularnonaukowych takich, jak: “Zdrowie bez recepty” Johna McDougalla (2014), “Spektrum” Deana Ornish (2015) oraz “Wolni od glutenu” Alessio Fasano (2016). We współpracy z CEMED (Centrum Edukacji Medycznej) organizator i kierownik naukowy sympozjów dla ortopedów: „Reumatologiczne przyczyny niepowodzeń w ortopedii czyli Reumatologia w pigułce dla ortopedów” (2008 i 2012).

Współautorka rozdziału w “Kardionefrologii” poświęconego chorobom reumatycznym.

Wykładowca podczas różnych konferencji i sympozjów medycznych oraz kursów CMKP.

Autor i współautor licznych publikacji w piśmiennictwie polskim i zagranicznym.

Uczestnik wielu kongresów reumatologicznych europejskich (EULAR - European League Against Rheumatism i sympozjów ECN - European Crystal Network) oraz światowych (ACR–American College of Rheumatology) oraz kursu Harvard University w Bostonie (2015) i pierwszego w Europie kursu AFMCP organizowanego w Londynie (2011) przez IFM (Institute for Functional Medicine), jak również konferencji nt. Osteoporozy i Osteoartrozy, podczas których nieustannie aktualizuje swoją wiedzę.

Częsty gość audycji radiowych i telewizyjnych oraz czasopism popularnonaukowych o charakterze medycznym.

Ostatnio, pomysłodawczyni i autor interdyscyplinarnego projektu „Recepta na długowieczność” realizowanego od jesieni 2016 r. pod patronatem medialnym „Wprost” przez Centrum Medycyny Żywienia i Stylu Życia przy NZOZ Orlik w Warszawie.

Prywatnie: żona (bardzo wyrozumiałego Męża) i mama trójki wspaniałych dzieci.

25 lutego 2017, sobota 11:30 – 12:40 Czy można poprawić efektywność procedur implantologicznych - perspektywa ogólnoustrojowa? Dr n. med. Edyta Biernat-Kałuża