Dr n. med. Michał MichalikDr n. med. Michał Michalik

Dr n. med. specjalista otolaryngologii, chirurgii głowy i szyi, specjalista medycyny lotniczej, założyciel i właściciel Centrum Medycznego MML.

Publikuje prace naukowe, jest ekspertem i konsultantem naukowym portali medycznych i serwisów internetowych.

Dr Michał Michalik jest absolwentem Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi. Od początku swojej pracy interesował się chirurgią laryngologiczną, a wprowadzenie technik endoskopowych oraz innych małoinwazyjnych operacji laryngologicznych spowodowało zainteresowanie chirurgią precyzyjną. Przez lata działalności medycznej rozwijał prace z dziedziny Funkcjonalnej Endoskopowej Chirurgii Nosa i zatok (FESS). Jako jeden z pierwszych w Polsce wykonuje małoinwazyjne zabiegi płukania zatok metodą Hydrodebrider. Wprowadził również metodę Balonoplastyki Zatok (Cewnikowanie Endoskopowe Zatok)

Jest założycielem pierwszego w Polsce Snoring Center – Centrum Leczenia Chrapania. Do leczenia tej choroby wprowadził technikę koblacji, radiochirurgię, technikę harmoniczną oraz implanty stosowane do korekcji gardła i podniebienia miękkiego. MML jako jedyna placówka w Polsce od 2011 roku wykonuje innowacyjny zabieg Repose THS.

Dr Michał Michalik w ramach interdyscyplinarnych procedur leczniczych wyspecjalizował się w precyzyjnych zabiegach na drogach nosowo-łzowych.

Jest członkiem polskich i międzynarodowych towarzystw medycznych. Jest w stałym, naukowym kontakcie z Antwerp University Hospital w Belgii. Bierze udział w licznych zjazdach, konferencjach oraz kursach naukowych w kraju i za granicą.

W roku 2010 został wyróżniony przez dwa najbardziej prestiżowe stowarzyszenia leczenia zaburzeń snu – American Academy of Sleep Medicine oraz International Surgical [&] Sleep Society.

25 lutego 2017, sobota 15:30 – 16:40 Diagnostyka i leczenie zatok przynosowych w kontekście procedur stomatologicznych Dr n. med. Michał Michalik